Logo Zaloguj / Zarejestruj
 
Profil
Magazyn
Miejsca
Obiekty
Recenzje
Relacje
Plany podróży
Trasy zwiedzania
Grupy
Galerie
Podróżnicy
Konkursy
Gry
 
Magazyn > Dział: Pod patronatem > Kategoria: Pod patronatem

Projekt El Buscador, czyli w poszukiwaniu sedna Ameryki Łacińskiej.

Medium

Czworo bliskich przyjaciół w styczniu 2016 roku wyrusza samochodem w wielką, trwającą przynajmniej pół roku podróż po krajach Ameryki Łacińskiej. Poza przeżyciem swojej największej jak dotąd przygody, ich celem jest także przeprowadzenie sondy społecznej, zainspirowanej bezpośrednio filmem „Gadające Głowy” Krzysztofa Kieślowskiego, wśród tubylców, by zbadać to, jak spostrzegają oni otaczającą rzeczywistość.

 

Dziewiętnaście krajów i cztery proste pytania poruszające tematy fundamentalne dla każdego człowieka: W którym roku się urodziłeś? Kim jesteś? Co jest dla Ciebie najważniejsze? Czego byś chciał (czego oczekujesz od przyszłości)? W ten sposób drużyna zjednoczona pod szyldem „El Buscador” chce nadać swojej wyprawie kształt socjologicznego badania terenowego, poznać sposób myślenia ludzi wychowanych w tak odmiennej kulturze i porównać go z mentalnością Polaków. Na eskapadzie nie zabraknie również obcowania z egzotyczną naturą - od potężnych andyjskich szczytów po wilgotne lasy tropikalne oraz zwiedzania sławnych miast i zabytków.

Medium

 

Relacje z przygotowań oraz raporty z właściwej wyprawy, kiedy ta już się rozpocznie, można śledzić na oficjalnej stronie projektu El Buscador na facebooku i blogu.

 

https://www.facebook.com/ProjektElBuscador

http://www.projektelbuscador.blogspot.com/

 

Ostatnio dodane komentarze
Dodaj komentarz
 
 

Napisz do nas

Wyszukiwarka
W innych działach
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zawartych na tej stronie bez zgody autora jest zabronione.
© Tubylismy.pl, www.tubylismy.pl - All right reserved. Utrzymanie portalu: WebsiteInit.

Tubylismy.pl on Facebook