Logo Zaloguj / Zarejestruj
 
Profil
Magazyn
Miejsca
Obiekty
Recenzje
Relacje
Plany podróży
Trasy zwiedzania
Grupy
Galerie
Podróżnicy
Konkursy
Gry
 
Magazyn > Dział: W branży > Kategoria: Nowości wydawnicze

"Ogrody Pagmanu" Ewa Rudolf

Medium

Ogrody Pagmanu

Ewa Rudolf

Warszawska Firma Wydawnicza, lipiec 2012

 

Ewa Rudolf – absolwentka orientalistyki, lektor języka angielskiego na AGH, tłumacz przysięgły i tłumacz literatury pięknej. Od najwcześniejszego dzieciństwa towarzyszyła ojcu  (geologowi, odkrywcy ropy naftowej na Podkarpaciu) w podróżach do Kabulu i Zarii. Odwiedziła także Indie, Egipt, odbyła podróż przez Pireneje, w 2011 roku zdobyła Kilimandżaro. Jej najnowszą pasją jest taniec orientalny. W tym roku została  mistrzynią  Polski w orientalnym show, w kategorii seniorów. Obecnie pracuje nad romansem-thrillerem z epoki Katarów. Historia tego ruchu religijnego zafascynowała ją, gdy przed laty wędrowała po Langwedocji i zamkach Katarów.

Intensywność i żarliwość tej magicznej prozy wspomnieniowej, jej wysoka temperatura uczuciowa zjednuje od razu czytelnika, którego autorka zaprasza w podróż jednocześnie daleką i bliską, po Polsce i odległym świecie.

Ogrody Pagmanu to ogrody pięknie pielęgnowanej pamięci o żywych i umarłych. To wędrowanie między światami a epokami, kulturami a cywilizacjami, między marzeniami a uczuciami. Celem tej peregrynacji jest zrozumienie siebie i akceptacja świata, potrzeba – choć na chwilę – uspokojenia i zadomowienia.

Afganistan, rodzinne Jasło czasów wojny, afrykańska edukacja, portrety Matki i Ojca, dzieciństwo w Krakowie, wspinaczkowe przygody w górach, antenaci, podróżnicy, egzotyczne przyjaźnie i fascynacje, sekrety i dramaty rodzinne, Rodos, miejsca męczeństwa narodów i jednostek, los kobiet różnych nacji, odpominanie niezwykłego nastroju godzin w obcych miejscach, burzliwa historia Visby na Gotlandii – to tylko niektóre tematy pojawiających się i przemieszanych z sobą opowieści.

To frapująca, niekiedy ekstatyczna opowieść o trudnym, zadziwiającym, niezwykle sensualnym sposobie przeżywania danego nam czasu. Zatrzymać czas – to zadanie zostało przez Ewę Rudolf dobrze wykonane!

Krzysztof Lisowski

Ogrody Pagmanu

Ewa Rudolf

Warszawska Firma Wydawnicza, lipiec 2012

Objętość: 148 stron

Cena: 20 zł

Gatunek: proza (wspomnienia, relacje z podróży)

Ostatnio dodane komentarze
Dodaj komentarz
 
 

Napisz do nas

Wyszukiwarka
W innych działach
Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zawartych na tej stronie bez zgody autora jest zabronione.
© Tubylismy.pl, www.tubylismy.pl - All right reserved. Utrzymanie portalu: WebsiteInit.

Tubylismy.pl on Facebook